AFK Slavia Malešice A vs Partisan Prague F.C.

Datum a čas konání: 4.5.2024 17:00

Reportáž - Zápaj proti Kyjím B

DŮLEŽITÝ ZÁPAS O PŘEDNÍ PŘÍČKY NEPŘINESL VELIKONOČNÍ NADÍLKU

O velikonočním víkendu nastoupila Slavia Malešice v domácím zápase proti Kyjím B. Šlo o velmi důležitý zápas, kde mohli malešičtí posbírat cenné body v boji o postup.

Třetí jarní utkání nepřineslo do Malešic tři body nýbrž smutek a rozpačitou náladu. Hrálo se o hodně a bylo to již před utkáním patrné na tvářích domácích fotbalistů i hráčů soupeře. Nervozita by se dala krájet. Ovšem Slavia vstoupila do utkání velice dobře a díky gólu v 5. minutě, který vstřelil agilní Tkach šla také do vedení. Slávisté ale nepodlehli uspokojení a snažili se svůj náskok ještě navýšit, z čehož pramenili i další šance, které se valily na hostujícího gólmana. Dokonce na konci první půle malešičtí nastřelily tyč. Ale jak známo, fotbal se hraje na dvě brány a hlavně na góly, a tak se o poločase šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.
Ovšem ve druhé půli se soupeř oklepal z tlaku a začal hrát více důrazněji a fotbalovost jim také nechyběla. A tak se hra stala vyrovnanější a bylo se na co koukat. Poté přišly ovšem dvě hromové rány i s bleskem z čistého nebe a Kyje skóre otočili v rozmezí 3 minut. V minutách 70. a 73. dokázali kyjští přelstít domácí obranu a rázem to bylo 1:2. Malešičtí se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale už jim nezbývalo mnoho času a soupeř už byl také proti dělení bodů. Přišla tedy první prohra na jaře a velký zásah do snah o postup o soutěž výše. Uvidíme v následujících zápasech, jestli bude ještě o co bojovat. Musíme držet palce a snad se ještě dočkáme nějakého zdramatizování soutěže a boje o čelo tabulky.